خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سران دولت ائتلافی آلمان روی مسئله مهاجرین به توافق رسیدند: قوانین مهاجرت آلمان سختگیرانه تر می شو

  انگلامرکل صدراعظم المان و رئیس حزب CDU، سیگمار گابریل معاون صدراعظم و رئیس حزب SPD و همچنان هورست زیهوفر رئیس حزب CSU "سران احزاب تشکیل دهنده دولت ائتلافی آلمان" پس از 12 ساعت گفتگو در روز یکشنبه قبل و 6 ساعت نشست و بحث امروز در دفتر صدراعظم در برلین، بلاخره روی مسئله پناهجویان به توافق رسیدند. نتیجه توافق در 8 صفحه در اختیار خبرنگاران قرار داده شد: برخورد سختگیرانه تر با پناهجویان برای مهار بحران!

  1- در افغانستان: سران دولت ائتلافی آلمان در نظر دارند تا برای جلوگیری از مهاجرت افغانها، در داخل افغانستان روی بهبود وضعیت تمرکز نموده و بدیل برای مهاجرت را در داخل افغانستان پیدا و به آن توجه نمایند. در این توافق 8 صفحه یی سران دولت آلمان؛ کمک برای بهبود وضعیت امنیتی و زندگی افغانها از اهداف دولت آلمان برای جلوگیری از فرار افغانها از افغانستان بیان شده است.

  پ.ن: خوشبختانه طرح پیشنهادی (انگلامرکل- هورست زیهوفر) روسای احزاب "CDU/CSU" برای ایجاد مراکز امن در داخل افغانستان برای دیپورت و ساکن کردن پناهجویان افغانی که درخواست پناهندگی شان رد شده در این مراکز امن، از سوی رئیس حزب "SPD" "سیگمار گابریل" رد شده و این مسئله در توافق 8 صفحه یی سران دولت ائتلافی دیده نمی شود.

  2- تعلیق قانون پیوستن به خانواده: براساس قانون مهاجرت آلمان، تاکنون هر پناهجویی که در آلمان اقامت دریافت می کرد حق داشت تا فامیل درجه یک "همسر و فرزندان زیر سن قانونی" را به آلمان بیاورد. براساس توافق تازه سران دولت ائتلافی آلمان، این قانون برای یک گروه خاص از پناهندگان برای دو سال به حالت تعلیق در می آید. پناهجویانی که اقامت اجتماعی " subsidiärer Schutz" دریافت می کنند؛ یعنی پناهجویانی که براساس قانون پناهندگی آلمان و یا کنوانسیون ژنو برای مهاجرین مستحق پناهندگی شناخته نشوند یا به زبان ساده "پناهندگی سیاسی نگیرند" تا دو سال حق درخواست برای الحاق اعضای خانواده را ندارد.

  3-  ایجاد 5 مرکز بزرگ ثبت نام در سراسر آلمان بجای طرح "ایجاد منطقه ترانزیتی برای پناهجویان": طرح پیشنهادی دو حزب CDU/CSU در مورد ایجاد منطقه ترانزیتی برای پناهجویان که مورد انتقاد شدید حزب SPD موئتلف دولت قرار گرفته و آن را شدیداً رد کرده و سیگمار گابریل رئیس این حزب ایجاد مراکز ترانزیتی را برابر با ایجاد زندان برای پناهجویان خوانده بود؛ از رده خارج و به جای آن به طرح ایجاد 5 مرکز بزرگ ثبت نام در سراسر آلمان توافق شد. دو مرکز از این 5 مرکز در ایالت بایرن در مرز با اتریش ایجاد خواهد شد. مهاجرین از کشورهای مبدأ امن "کشورهایی مانند کوزو، آلبانیا، مونتنگرو و چندین کشور دیگر بالکان" باید خود را در یکی از این 5 مرکز ثبت نام نموده و در همانجا تا پایان روند رسیدگی به درخواست پناهندگی شان بمانند. مهاجرین کشورهای مبدأ امن هیچ شانسی برای پناهندگی گرفتن در آلمان ندارند. بر طبق توافق جدید باید درخواست های پناهندگی شان طی یک هفته بررسی و به کشورهای شان اخراج شوند.

  4- اقامت اجباری در منطقه تعیین شده: تمامی پناهجویان تازه وارد در آلمان باید تا پایان روند درخواست پناهندگی شان در منطقه یا شهری که فرستاده می شوند، اقامت نمایند. آنها حق خروج از مناطق شان و رفتن به دیگر شهرهای آلمان را ندارند. عدم پیروی از این قانون تاثیرات منفی شدیدی بر درخواست های پناهندگی خواهد داشت.

  5- ثبت نام اجباری و توزیع کارت پناهجویی یکنواخت: یکی دیگر از مسائیل به توافق رسیده اجباری شدن ثبت نام پناهجو در اولین شهر وارد شده در آلمان بوده که پس از این ثبت نام به پناهجو یک کارت پناهجویی داده خواهد شد. بدون ثبت نام و داشتن این کارت پناهجویی، به هیچ پناهجویی کمک های نقدی و غیرنقدی دولتی داده نخواهد شد.

  6- پناهجویان باید برای کورس های زبان پول بپردازند: تاکنون تمامی کورس های زبان آلمانی برای پناهجویان رایگان بود و هزینه این کورس ها از سوی دولت آلمان پرداخت می شد اما یکی از گزینه های توافق شده در گفتگوی امروز سران دولت ائتلافی آلمان این است که از این پس پناهجویانی که کمک های دولتی نقدی و غیرنقدی دریافت می کنند باید بخشی از هزینه های کورس زبان آلمانی خویش را بپردازند.

  7 - برای کنترول و کمک کردن ورود مهاجرین به اروپا، سران دولت ائتلافی آلمان با یکدیگر به توافق رسیدند تا در هماهنگی با دیگر کشورهای اروپایی کنترول بر مرزهای خارجی اروپا را قوی تر کرده تا از این طریق از ورود مهاجرین جلوگیری صورت گیرد.

   


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : آلمان ,دولت ,توافق ,پناهندگی ,پناهجویان ,ایجاد ,سران دولت ,دولت ائتلافی ,برای پناهجویان ,ائتلافی آلمان ,داخل افغانستان ,دولت ائتلافی آلمان ,ایجاد منطقه ترانزیتی ,
  سران دولت ائتلافی آلمان روی مسئله مهاجرین به توافق رسیدند: قوانین مهاجرت آلمان سختگیرانه تر می شو

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر